O nás

 bannery-carousel_O-NAS 

Wood on walls, krása z rakouských Alp

Dodáváme do vašich domovů produkt, za kterým stojí více než 40letá tradice rakouského výrobce Rohol Vertriebs GmbH. S našimi rakouskými kolegy toho máme hodně společného. Od lásky k divoké přírodě rakouských Alp, až po neutuchající obdiv k dřevu.

Naši kolegové pracují se dřevem, které může být až 1 000 let staré. I vy tak můžete dostat na zeď sílu, mohutnost a energii starého lesa, v kombinaci s elegancí a krásou moderních dřevěných obkladů. Protože jsme výhradní dodavatelé pro Českou a Slovenskou republiku, můžeme přinést pravé dřevo i do vašich domovů.

 o-nas_proces_1

Jak dostat na stěnu dřevo, aniž by se kroutilo?

Kolegové v Rakousku chtěli krásu takto starého dřeva zachovat a zdůraznit. Pokud by však dodávali surové dřevo, pak by se vlivem vzdušné vlhkosti mohlo začít kroutit.

A tak přišla na řadu dýha. Z kmenů, které jsou zbavené kůry, nařežou velmi tenké plátky, kterým se říká dýha. Tu pak nalisují na dřevovláknitou desku, která je vlhkostně stálá a nekroutí se. Pro zvýraznění kresby dřeva nanesou přírodní olejový nátěr a doplní o lepicí pásky, které zajistí rychlou a jednoduchou montáž. Celý proces je stoprocentně ekologický.

  

 

 

o-nas_proces_5
 

Dřevo pro nás a budoucí generace

Je pro nás velmi důležité vyrábět dřevěné obklady na stěnu z obnovitelných zdrojů. Zaměřujeme se na to, aby tyto zdroje byly zachovány pro další generace. Proto je dřevo vybíráno pouze od dodavatelů, kteří mají své lesy certifikované.

Certifikace FSC se zaměřuje na odpovědné obhospodařovávání lesa tak, aby plnil sociální, ekonomické a ekologické potřeby současných i budoucích generací.

Certifikace PEFC se zaměřuje na zachování a rozšiřování lesů pro budoucí generace.

Díky tomu si můžete být jisti, že krása dřeva zůstane mezi námi po další tisíce let.

 

bannery-carousel_PŘÍRODA