Montáž

Montáž dřevěných obkladů stěn Wood on walls je velice jednoduchá a zaručuje trvalé řešení pro váš domov. Na zadní straně jsou připevněny pevné fixační pásky, díky kterým obklady přilepíte na stěnu. Tím je zaručena dokonalá přilnavost po dobu mnoha desítek let, která je navíc podložena laboratorními zkouškami.

Abyste zajistili hladký průběh montáže, postupujte podle pokynů v našem návodu. Naše dřevěné obklady stěn přilnou k jakémukoli povrchu, ale ujistěte se, že je povrch z velké části čistý, suchý a rovný.

 

Montaz1_2

Krok číslo 1

Kvůli pozdějšímu zamezení spár nechejte nejprve obklady na místě plánované instalace dva až tři dny aklimatizovat! Teprve poté se pusťte do samotné montáže!

 

 

Montaz2_2

Krok číslo 2

Pro snadnou montáž a lepení obkladů vodorovně (můžete i svisle) doporučujeme nakreslit referenční čáru pomocí vodováhy a tužky. Narýsujte tuto čáru ve výšce násobku šířky obkladu od podlahy (18,5, 37,0, 55,5, 74,0  atd. + cca 0,5 cm). Vyhnete se tak podélným řezům na spodní hraně obkladu v místě podlahy.

 

 

Montaz3_2 

Krok číslo 3

Po rozdělání balíčku pložte obklady nejdříve na podlahu, aniž byste odlepili krytky od fixačních pásků. Na podlaze si sami navrhněte uspořádání obkladů tak, jak se vám nejvíce líbí. Dřevěné obklady na stěnu Wood on walls jsou smíchány takovým způsobem, aby z každého balíčku mohl být vytvořen krásný vzor!

 

 

Montaz4_2

Krok číslo 4

Jakmile připravíte obraz na podlaze, odstraňte ochrannou fólii z fičačních pásků z prvního obkladu a přilepte jej podél referenční čáry. Obklad přitlačte po dobu nejméně deseti sekund ke zdi tak, aby trvale přilnul.

 

 

Montaz5_2

Krok číslo 5

V případě potřeby řezání dřevěného obkladu označte tužkou čáru řezu. Čáry od tužky lze poté snadno vymazat.

 

 

Montaz6_2

Krok číslo 6

Řežte obklady přímočarou pilou na požadované rozměry. Fixační pásky lze bez problémů prořezat, poté odstraňte vyčnívající zbytky lepicích pásků kobercovým nožem. Uříznutou stranu zabruste jemným smirkovým papírem.

 

 

Montaz 7_2

Krok číslo 7

Přilepte zbývající dřevěné obklady na stěnu a vytvořte vzor podle svých představ! Nechte svou kreativitu naplno rozvinout. Obklady můžete lepit i svisle, nebo vytvořit mezi jednotlivými skupinami obkladů různé varianty!

 

 

Montaz 8_4

Krok číslo 8

Jakmile bude vaše zeď hotová, užívejte si pohled na svůj úspěšný projekt!

 


 

 
 
 

 

Těšíme se, až obdržíme fotografii vaší úspěšné montáže dřevěných obkladů na stěnu Wood on walls do naší poštovní schránky info@wood-on-walls.cz.

 

pdfNávod ke stažení - ZDE

 

sipka-doluK dispozici je také video návod! sipka-dolu