4 tipy, jak povznést vzhled interiéru pomocí přírodních materiálů

Interiérový design skrývá mnoho možností, jak snadno a rychle povznést prostor. Jednou z nich je použití přírodních materiálů, které s noblesou kontrastují těm neosobním umělým. Jak dostat do svého domova více přírodní harmonie? Inspirujte se našimi zajímavými 4 tipy.

Návrat k samotné přírodě. I tak by se dal nazvat aktuální trend, kterým je bydlení v minimalistickém, avšak přírodou protkaném stylu. Jsou to totiž právě nadčasové přírodní materiály a prvky, které dokážou podtrhnout váš styl bydlení, přičemž mu vetkají přírodního ducha a téměř hmatatelnou harmonii. A jak nádech přírodní nálady dostanete do interiéru vy? Vyzkoušejte třeba jedno z našich doporučení.

 

První tip: Ne tak chladný, jak vypadá

Jednou z variant, jak do domova dostat zajímavý vzhled a přírodní materiál, je použití kamene. Vždyť právě on je součástí domovů už po tisíce let. Přesto se kamene a jeho vzhledu mnoho lidí stále spíše obává, připadá jim příliš chladný. Opak je ale pravdou. Kámen je atraktivní možností, jak interiér ponechat v elegantní zimní náladě, nebo jej naopak protkat neotřelou rustikální atmosférou. Vše závisí na použití, dekorování a celkovém stylu bydlení.

A co s kamenem dělat? Kámen může být zajímavou přírodní dekorací ve své ryzí surové podobě – použijte jej namísto sochy jako zajímavý solitér či dominantu místnosti. Chcete-li se kamenem doslova obklopit, nespletete se s kamenným obkladem, který může být zajímavým kontrastem k dřevěnému nábytku. A že nechcete sáhnout po kameni jako takovém? Kameny vypadají skvěle také na obrazu – jako jeho motiv. Originální nápad, že?

 

Druhý tip: Vzpomeňte si na své dětství

Pamatujete si, jak jste s radostí v samotné přírodě sbírali různé drobnosti? Můžete vrátit čas – zavzpomínejte a nasbírejte si přírodní kameny, větvičky či květiny. Drobnosti, které najdete, můžete rovněž využít pro dekorování vašeho jedinečného domova. I když nepatříte mezi kreativce, jistě najdete zajímavou designovou vázu, které budou slušet suché větvičky. Pokud chcete vytvořit elegantní dekorace z přírodních materiálů, můžete jim pomocí barevného či metalického spreje vdechnout zajímavý vzhled. Hodit se mohou okrasné oblázky, větve, dřívka, ale třeba i květy či bylinky. Fantazii a přírodě se přece meze nekladou!

TIP: Máte štěstí a našli jste estetické a čisté oblázky? Nasbírejte (případně kupte) jich hromadu, můžete je aranžovat na tác, na který přijdou květiny. Víte, že kameny a oblázky pak lépe drží vlhkost? Můžete je jednoduše zalévat stejně jako vaši zeleň. Vaše květiny si je a jejich odpařovanou vlhkost zamilují!

 

Třetí tip: Dřevěné obklady, kam se podíváte

Dřevo je krásné a hřejivé – a právě proto je oblíbeným materiálem při renovaci a budování interiérů, ať už se jedná o byt, dům či kancelář. Moderní dřevěné obklady na stěnu nebo dřevěné panely jsou nástrojem, pomocí kterého okamžitě a bez starostí zvelebíte jakoukoli místnost vašeho domova. Jejich výhodou je i nespočet možných aplikací – panel můžete použít namísto obrazu, abyste zdánlivě nudné zdi dodali ozvláštňující detail. Panel dokáže hravě skrýt jednotlivé kabely od přístrojů a stane se tak atraktivním podkladem například pro nástěnnou obrazovku televize. Dřevěné obklady na zeď mohou tvořit celé stěny, nebo jen jejich části. Lze jej použít jakkoli – a přesně proto jsou žádané – dřevěné doteky tak dostanete do jakéhokoli koutu interiéru. Tam, kam potřebujete, tak, jak potřebujete.

TIP: Dřevěný obklad na stěnu Smrk Broncé+ svým příjemným světlým odstínem smrkového dřeva zapadne i do menších místností, kde by jinak tmavé dřevo prostor opticky zmenšilo. Montáž všech panelů je nesmírně jednoduchá – na zadní straně jsou umístěny speciální fixační pásky, díky kterým je zaručena perfektní přilnavost. Odpadá tak nutnost montování tam, kde by mohlo být problematické.

Naše rada: Hledáte jiný druh dřeva? Na našich stránkách wood-on-walls.cz si můžete prohlédnout také další dřevěné obkladové panely z různých druhů atraktivních dřevin. Vyberte si, nebo si objednejte vzorek obkladu – a rázem zjistíte, zda zvolený odstín vašemu interiéru dokonale padne.

 

Čtvrtý tip: Obklopte se svěží zelení

Kámen, dřevo, co nám jen chybí? Přece zeleň. Právě pokojové rostliny, mechy a čerstvé květiny dokážou znásobit přírodní dojmy v prostoru. Nejen to – některé pokojové rostliny kromě úžasné atmosféry vytvoří i příjemné mikroklima. Fámy, že květiny nejsou vhodné do ložnice, jsou dávno pryč – vyberte si ty, které čistí vzduch, zbavují jej toxinů a udělají parádu třeba také v místnosti, kde spáváte. Nádherné a živé čističky vzduchu jsou úžasnou živou ozdobou prostoru – a to i tam, kde je úkolem interiéru reprezentovat. A jak tedy nakonec docílit vyvážených přírodních dojmů u vás doma? Vyberte si jeden z přírodních prvků, který bude hrát prim. Ostatní ale nemusíte zahodit – mohou být vkusnými detaily, které vám pomohou dotvořit celek pro váš domov.