Nákup dřeva na výrobu dřevěných obkladů na stěnu Wood on walls

Výběr vhodného dřeva na výrobu našich dřevěných obkladů je do posledního detailu připravený a nesmírně zajímavý proces. Proces, který z velké části rozhoduje o kvalitě, vzhledu a celoroční dostupnosti našich produktů. Pojďte se s námi podívat, co stojí na začátku naší každoroční cesty.

 

Nakupujeme

Nejvhodnějším obdobím na nákup dřeva je zima. Stromy obsahují nejméně vody, díky čemuž jsou lehčí. Lesní cesty jsou zmrzlé a jejich přeprava je tak snadnější. Proto nákup kmenů na dřevěné obložení stěn od Wood on walls  probíhá výhradně v tomto období.

Při plánování nákupního procesu musí být zohledněn veškerý předpokládaný odbyt na celý následující rok, aby výroba mohla bezproblémově běžet a byly tak pokryty poptávky všech našich zákazníků.

 

Výběr dřeva

To, jak strom vypadá, nemá žádný vliv na jeho vnitřní strukturu, která je pro výrobu našich dřevěných obkladů na zeď klíčová. Na tom se naopak nejvíce podílejí vlastnosti půdy, podnebí, hodiny slunečního svitu, samotná péče, populace zvěře a řada dalších faktorů.

Dobrý kupující musí být schopen toto všechno posoudit a zohlednit. A takovéto odbornosti nelze dosáhnout jen tak. Vyžaduje spoustu času, zkušeností a odborných znalostí. Proto je proces plánování a nákupu zcela v režii našich speciálně vyškolených pracovníků. Jedině tak může být úspěšný.

 

Dřevo nejvyšší kvality

Abychom měli stoprocentní jistotu, že dřevo, které kupujeme, je té nejvyšší kvality, kmeny na výrobu našeho dřevěného obložení stěn odebíráme pouze od mnoha lety ověřených dodavatelů, kteří navíc disponují prestižními certifikacemi FSC a PEFC. Pouze tak mohou být splněny naše nejpřísnější podmínky. 

Vzhledem ke konkurenci na trhu, která momentálně panuje, není snadné získat dostatek požadovaných druhů dřeva v té nejlepší kvalitě. Přesto trváme na tom, že budeme i nadále získávat všechny naše suroviny od certifikovaných a kontrolovaných dodavatelů. Jedině tak vám můžeme zaručit nejkrásnější dřevěné obložení vašich stěn ze skutečného a prvotřídního dřeva!

 

Máte dotaz k tomuto článku? Rádi vám odpovíme. Případně si můžete jeden z našich krásných dřevěných obkladů na zeď přímo v e-shopu.