Jaký je současný trend v oblasti dřevěných doplňků do interiéru

Dnes se budeme zabývat nesmírně zajímavým tématem. Popsat trendy v oblasti dřevěných doplňků do domácnosti, mezi které patří i dřevěné obklady na stěnu, není až tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Platí to, že v různých časových obdobích, stejně jako třeba v oblasti módy, probíhají určité vlny. Vždy je v popředí něco jiného. Co je tedy dnes top?

 

Přechod od světlé k rustikální

Začněme tím, co bylo populární ještě pred asi deseti lety. V této době udávala tón světlá vlna. Velké oblibě se těšily lehké, jednoduché a tak zvané „bezchybné“ druhy dřeva. Čím méně suků, zabarvení, prasklin, tím lépe. To bylo tehdejší heslo. Obzvláště populární byly druhy dřeva jako je buk nebo javor. Interiér se ladil do jednoho maximálně dvou světlejších odstínů.

Trend, který poté následoval, šel úplně jiným směrem. Postupně se začalo přecházet k vlně rustikální. Světlé a prosté dřevo bylo najednou považováno za příliš nudné a dřevo obecně začalo být více vnímáno jako živý materiál. Praskliny, suky, změna barev, vzoru - to vše bylo najednou povoleno. 

Velký vzestup zažil především dub a jeho bezpočet variant a odstínů. Velmi populární se stala také Borovice Limba. Tyto dva druhy dřeva se prostřednictvím letokruhů a větví vyznačují velmi krásnými a výraznými vzory, což je velmi atraktivní a typické pro rustikální vlnu.

 

Dřevěné obklady na stěnu a další doplňky dle vlastního vkusu

Zvláštní je, že tato rustikální vlna trvá již relativně dlouho. Ostatní trendy, jako je předešlá světlá nebo ještě dřívější vlny, jakými byly tmavá nebo načervenalá, obvykle trvaly jen 5 až 8 let. Zato současný trend existuje již asi 10 let. A místo ústupu je vidět spíše nárůst popularity. 

Z našeho pohledu je tato skutečnost zcela pochopitelná. Jedná se totiž o velmi krásné druhy dřeva. Nicméně si myslíme, že každý člověk by měl volit především podle svého pocitu. Světlejší druhy dřeva, jakým je například javor, mají také své kouzlo. A pokud máte domácnost laděnou do světlé barvy, vůbec se nebojte sáhnout právě po této variantě dřevěných obkladů na stěnu.

 

Tmavší nebo světlejší?

A co si myslíte vy, že nám budoucnost přinese? Vrátí se dřívější trendy, jako tomu často bývá v již zmíněné oblasti módy? Nebo rustikální vlna ještě pár let vydrží?

Nicméně přesvědčte se sami o rozdílu mezi jednotlivými obklady v našem obchodě s dřevěnými obklady stěn. Pokud jste zastánci jemných a světlejších barev, mohl by pro vás tou pravou volbou být Javor. Máte-li raději tmavší a dominantní barvy, potom vám doporučujeme například Dub Broncé+.

Ať už se rozhodnete jakkoli, budeme rádi za vaše komentáře, dotazy či připomínky, které nám můžete poslat na náš e-mali info@wood-on-walls.cz. Popřípadě si můžete rovnou objednat jeden z našich dřevěných obkladů na stěnu.