DIY čela postelí

Ozdobte královnu ložnice, vyrobte si originální čelo postele

Jak zvelebit místnost určenou pro odpočinek? Dopřejte ložnici proměnu: detail, který z vaší postele vykouzlí dominantu místnosti. Inspirujte se našimi nápady na unikátní DIY čela postele. Troufnete si?

Čelo postele dokáže podtrhnout její celkový vzhled, potažmo pak také vzhled a styl vaší ložnice. Věděli jste, že ačkoli máte postel bez čela, můžete ji proměnit a čelo si dokonce sami vyrobit? Čelo dělá postel a postel a odpočinek v ní každý váš den. Jak na proměnu ložnice pomocí čela postele?

 

Knihy, kam se podíváte

Kdepak, čelo postele nemusí být jen čalouněná obdélníková část z rukou výrobce postele. Patříte mezi vášnivé knihomoly? Pokud vaše knihovna skrývá i dávno zapomenuté tituly, které byste raději darovali, ještě si to promyslete. Možná právě tato varianta, jak ozvláštnit postel, bude ta pravá. Otevřené knihy pár šikovných rukou snadno namontuje na předem připravenou konstrukci ze dřeva. Pomocí lepidla a kreativity tak vznikne doslova čtivé čelo.

 

Dotek starého pro něco nového

Našli jste na chalupě nebo na půdě krásné staré okenice nebo třeba dveře od almary? Kus starého omšelého dřeva dokáže v interiéru divy – stačí si na pomoc přizvat kvalitní křídovou barvu nebo patinu a důkladně je zrenovovat podle svého vkusu. Pak už je důležitá pouze montáž na stěnu za postelí. Výsledek vás překvapí... a okouzlí.

 

Tapestrie s motivem

Látkové tapestrie mohou oživit a proteplit jakoukoli ze zdí, které by jinak zely prázdnotou. Možností je ale také aplikovat tapestrii se zvoleným motivem na stěnu za postelí a vykouzlit tak unikátní dojmy. Nejde sice o klasické čelo jako takové, ale vznikne zajímavé zákoutí, kterému navíc bude dominovat obraz či abstrakce dle vašeho vkusu. S čím chcete usínat vy? Bude to moderní mandala, horský les, nebo abstraktní barvy?

 

Dřevěný panel jako čelo

Jednoduché řešení, které vypadá naprosto skvěle. Namísto čela za postel namontujte dřevěný obklad. Ostatně, některá dřevěná čela je velmi připomínají. Výhodou je rychlá aplikace a okamžitá proměna vaší ložnice, navíc si můžete vybrat ten druh dřeva, který bude ladit neb naopak kontrastovat se zbytkem interiéru. V kombinaci s textilními doplňky a dekoračními polštářky vznikne postel, ve které bude radost trávit čas a spát.

 

Polštářová bitva? Raději čelo

Měkoučké čelo postele, které si zamilují malí i velcí spáči. Máte doma nadbytek dekoračních polštářů? Pak právě pomocí těchto drobných společníků můžete vytvořit aplikaci, která nahradí čelo postele. Polštářky můžete v požadovaném tvaru připnout, přilepit nebo přišít na konstrukce ze dřeva, případně přímo na stěnu. Měkké a útulné čelo se stane oblíbenou částí postele – vždyť kdo by se nechtěl opřít a zasnít?

 

Stylová postel nejen pro sportovce

Máte doma nadšené sportovce? Tak takhle postel by se mohla zalíbit právě jim. Jak jsme naznačili, čelo jde vytvořit opravdu téměř z čehokoli, od panelu po knihy, ale co třeba sportovní náčiní? Dřevěná pádla či staré hokejky mohou být dalším originálním řešením pro ty, kdo chtějí se svou sportovní vášní usínat a probouzet se.

TIP: Hromadu inspirace na čela postelí najdete na Pinterestu. A pokud dáváte přednost klasice a volíte kouzlo a vůni dřeva, nebojte se na nás obrátit, rádi vám poradíme.

 

Dejte průchod barevným náladám

A náš poslední tip? Dejte průchod barvám a kreativitě. Namísto čela může skvěle vypadat i vlastoruční obraz, ať už konkrétní či abstraktní. A že vás malba na stěnu neláká a není to to pravé řešení? Barvy můžete vdechnout i dřevěnému panelu či čelu. Každé prkno s jinou barvou? Pokud se vám takový domov bude líbit, je na čase vyrazit pro štětce. Nakonec... vaše ložnice, vaše pravidla. Takže – máte kuráž (s)tvořit postel snů?