Dřevo na stěně - moderní řešení interiéru nebo nevkus minulosti?

Co vás jako první napadne, když si představíte obloženou stěnu dřevem? Ponurý pokoj, ve kterém dominuje tmavé, monumentální dřevo vyvolávající tíživý pocit nebo krásné, moderní struktury rozpraskané dýhy s příjemně laděným vzorem, které dodávají místnosti velmi zvláštní nádech? Pokud to druhé, pak vězte, že dřevo na stěně je stále populárnější.

 

Přirozená volba

Dřevo je moderní materiál, který hraje v interiérech stále významnější roli. Díky vhodně zvolenému odstínu a dekoru dokáže doslova utvářet náladu v místnosti, rozsvítit ji, zútulnit či jí dát teplý nádech. Hitem poslední doby jsou pak dřevěné obklady na stěnách. Není přitom nutné obkládat celé plochy stěn, někdy se stačí zaměřit na místo, které chcete zvýraznit nebo nějak vypíchnout.

 

Dodejte místnosti tu pravou hloubku

V obývacím pokoji, kdy pohled většiny z nás nejčastěji míří k televiznímu přijímači, je bezesporu nejlepším řešením obložení stěny právě v této části. Dřevěný obklad za televizí dodá místnosti jedinečnou hloubku. Navíc působí nesmírně uklidňujícím dojmem a vy si tak můžete dopřát vylepšený televizní zážitek v kombinaci s rozmanitým vzhledem místnosti.

Naopak v ložnici dřevěný obklad na stěně krásně vynikne v místě nad postelí. Můžete z něj vytvořit například obrazec, který místnosti dodá ještě více na útulnosti.

 

Rozdělení místnosti

Pokud máte kuchyň propojenou s jídelnou nebo obývacím pokojem, můžete pomocí dřevěných obkladů tyto místnosti rozdělit. Přirozená struktura dřeva zde působí jako optická bariéra. Celá místnost tak dostane zcela nový nádech, navíc se při vhodně zvoleném dekoru stane překrásným designovým prvkem.

Dřevo je úžasný materiál a dřevěné obklady na stěnu dokáží naprosto zásadním způsobem ovlivnit vaši náladu v místech, ve kterých trávíte nejvíce času. Vybírejte však vždy pečlivě i s ohledem na zpracování dřeva a jeho údržbu. Volte nejlépe produkty vyráběné ekologickým způsobem z obnovitelných zdrojů. Pomůžete tím přírodě a navíc budete mít jistotu, že vzduch, který doma dýcháte, není zatížen škodlivými látkami.

 

Pokud jsme vzbudili váš zájem a rádi byste si objednali konkrétní variantu našich dřevěných obkladů, těší nás to. Jestliže však stále váháte, můžete si vybrat z nabídky našich vzorků a dopřát si dostatek času, než se konkrétně rozhodnete. Anebo se můžete obrátit přímo na nás, rádi vám poradíme.